Zbalil ju do kufra a chcel sa jej zbaviť. Polícia pátra po majiteľovi týraného psa

0
Bratislavskí policajti vyšetrujú prečin týrania zvierat, ku ktorému došlo ešte 3. júna 2017 v predpoludňajších hodinách na Gregorovej ulici v mestskej časti Ružinov.

Poznáte majiteľa tejto fenky?

Bratislavskí policajti vyšetrujú prečin týrania zvierat, ku ktorému došlo ešte 3. júna v predpoludňajších hodinách na Gregorovej ulici v mestskej časti Ružinov. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Ide o 1,5-ročnú fenku krémovej farby bez čipu, ktorú sa doposiaľ neznámy páchateľ pokúsil zatvoriť do cestovného kufra a následne vyhodiť do smetného koša na zber plastového odpadu. „Uvedeným konaním utrpel pes ťažké prehriatie organizmu a s tým súvisiace zranenia,“ uviedla Mihalíková. V tejto súvislosti sa polícia obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri pátraní po majiteľovi psa.

„V prípade, ak občania disponujú akýmikoľvek informáciami, ktoré by mohli prispieť k vypátraniu majiteľa psa, žiadame, aby sa obrátili na bezplatné číslo polície 158, alebo tak urobili osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení,“ dodala Mihalíková.

Ak poznáte majiteľa tejto fenky, kontaktujte políciu.