Zažite dobrodružstvá so svojou mačkou, nabáda nová kniha

0
Obálka knihy Adventure Cats (Laura J. Moss). Zdroj: TASR/AP

Prežiť deväť životov naplno.

Mačka je síce domáci maznáčik, no neznamená to, že nerada skúša svet. Hovorí sa predsa, že má deväť životov. A tie treba prežiť naplno. K tomu vyzýva autorka Laura J. Moss vo svojej knihe s názvom Adventure Cats (v preklade Dobrodružné mačky). Ide o akúsi príručku plnú tipov a príbehov nadšencov, ktorí svoje mačky zobrali von, do sveta. Moss odporúča na začiatok nasadiť mačke postroj, pripojiť vôdzku a vybrať sa s vašou spoločníčkou na malú exkurziu po okolí.

V knihe nájdete rôzne príbehy majiteľov a ich mačiek. Napríklad o mačke, ktorá žije na jachte, alebo ďalšej, sprevádzajúcej majiteľov na turistike – zvykli si, že ak ju nasledujú, objavia príjemnejšiu a pomalšiu trasu. To, či má vaša mačka o dobrodružstvá záujem, zistíte vraj pomocou kvízu.

Kniha vyšla zatiaľ iba v angličtine, no už teraz vás môže obsahom inšpirovať. Ako? Nemusíte sa báť s mačkou „vyraziť do ulíc“. S trochou tréningu môže byť pre ňu dobrodružstvo rovnako prínosné ako pre vás. Samozrejme, primeranú dávku nečakaných zážitkov si naši mačací miláčikovia vedia zabezpečiť aj sami.

Plaviť sa na jazere možno aj s mačkou. Zdroj: TASR/AP
Mačky sprevádzajú svojho majiteľa aj počas zimných radovánok. Zdroj: TASR/AP