Zakážu v hlavnom meste USA chov sliepok?

0

Mestskí zákonodarcovia a obyvatelia vo Washingtone sa v týchto dňoch dohadujú o chove sliepok v hlavnom meste Spojených štátov. Starostka Muriel E. Bowserová ho chce úplne zakázať.

„Chováte sliepky v D.C.? Ich dni môžu byť zrátané,“ upozornil denník Washington Post. Starostka predložila návrh zmeny zákona o regulácii chovu zvierat, ktorý by úplne znemožnil chov sliepok v záhradách a dvoroch v hlavnom meste.

Washingtonskí chovatelia sliepok v súčasnosti využívajú ustanovenie zákona, ktoré umožňuje chov vtákov v klietkach. Starostka však tvrdí, že sliepka nie je „typický klietkový vták“.

Proti plánu Bowserovej sa už postavili viacerí chovatelia sliepok. Založili si webovú stránku, spustili petíciu a plánujú miestnych zákonodarcov presvedčiť, aby hlasovali proti predloženému návrhu.

Zákaz chovu sliepok v záhradách rodinných domov platí v mnohých amerických mestách. Odôvodňujú ho bezpečnosťou a verejným zdravím.

„Cieľom je udržať naše mestské štvrte bezpečné, čisté a bez hlodavcov,“ odôvodnila svoj zámer Bowserová.

Vo viacerých mestách ako napríklad v San Franciscu sa obyvateľom podarilo vybojovať si povolenie chovu aspoň obmedzeného počtu sliepok. V New Yorku sú v niektorých mestských častiach sliepky povolené, ale kohúty sú zakázané.