Záchranná akcia: Sučka pobehovala po ceste, cez ktorú prejdú denne tisícky áut

0

Útulok v Nitre, ktorý je Regionálnym centrom Slobody zvierat mal v utorok plné ruky práce. Nezodpovedný majiteľ sa zrejme chcel zbaviť psa a vyhodil ho na rušnej ceste.

Sučku vyhodil v neprehľadnom úseku cesty na hlavnom ťahu z Nitry do Topoľčian. Sučka čakala pri ceste a vybehovala prichádzajúcim autám do cesty. Informuje nitriansky útulok.

„Týmto úsekom denne prejdú tisíce osobných a nákladných áut, takže to, že sa tam nestala nehoda, považujem za ´malý´ zázrak,“ uviedol záchranár bezradnej sučky.

Od skorého rána zvonil v útulku telefón a vodiči pobehujúcu sučku nahlasovali. „Po príchode som ju objavil na krajnici, ako postáva na poľnej cestičke. Môj ´šarm´ nezabral a sučka sa dala na útek do lesa,“ opísal záchranár.

Keďže sa sučka nedala chytiť, bolo treba použiť odchytovú klietku. Počas dňa klietku niekoľkokrát kontrolovali, no sučka si do nej našla cestu až o deviatej večer. „Sučka nás čakala lapená v klietke po tom, čo zbaštila celú konzervu. Vybrať sa dala bez problémov,“ dodal záchranár.

Nebola začipovaná a dôvodom vyhodenia je pravdepodobne jej gravidita. Novým domovom sa jej nateraz stal nitriansky útulok.