VÝBORNÝ NÁPAD: Útulkáča z Dog Azylu si môžete adoptovať už aj v obchodnom dome

0

BRATISLAVA – Útulkáči z OZ Dog Azyl vo Veľkom Mederi si budú hľadať nový domov v obchode. Akcia sa koná už 22. novembra v Bratislave.

„Na jeden deň ´nasťahuje´ OZ Dog Azyl s vybranými útulkáčmi do obchodného domu KIKA v Bratislave, kde sa bude konať Kikaškiáda,“ priblížila pre Útulkovo.sk Magda Sadovská z Dog Azyl. „Pre niektorých našich zverencov to bude prvá príležitosť v ich živote zacítiť teplo a pohodlie domova,“ dodala.

Útulkáči si vyskúšajú, ako sa spí v spálni, ako pohodlne sa leží na gauči v obývačke a zaručene si obľúbia aj kuchyňu. „Viacerí budú tiež prvýkrát vidieť a cítiť mäkučký koberec pod svojimi labkami,“ spresnila a pozvala všetkých milovníkov zvierat, aby prišli ukázať nechceným psíkom skutočné bývanie.

Okrem predstavenia psíkov z OZ Dog Azyl čaká na všetkých aj vystúpenie Aďky Tomekovej so svojimi tancujúcimi psíkmi a zaspieva aj Jakub Petraník. Bohatý program je pripravený aj pre tých najmenších. „Budú môcť súťažiť o najkrajšiu kresbu domáceho miláčika, maľovať sa bude aj na tvár, nebude chýbať diskotéka a po celom obchode budú schované lístočky, za ktoré deti dostanú darčeky,“ informovala Sadovská.

„Deti si môžu priniesť aj svojho psíka, s ktorým predvedú triky, ktoré ho naučili, alebo porozprávať príbeh, ktorý so svojim štvornohým miláčikom zažili. Pre každé dieťa je pripravená odmena,“ povedala. V každej kóji obchodného domu bude mať svoj peliešok psík z útulku, bude tam s ním jeho venčiar, ktorý bude inoformovaný o všetkom ohľadom psíka od veku až po špecifiká povahy.

„Ľudia budú môcť psíky venčiť, budú sa môcť informovať a pokiaľ budú mať záujem o adopciu, budú si môcť psíka rovno adoptovať,“ uzavrela.

kika

Útulkovo.sk
Foto: OZ Dog Azyl