Vlčiaky jedli len chlieb namočený vo vode, kone boli zatvorené po členky v hnoji

2

Bratislava 30. marca (Útulkovo.sk) – Dva vlčiaky v Haniskej žili v otrasných podmienkach a jedli len suchý chlieb namočený vo vode! Majitelia tvrdili, že je to v poriadku, že vlčiaky granule nechcú. Nevšimli si, že ich psom už trčia rebrá… O prípade informovala Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat. Vlčiaci napokon skončili v jednom z jej regionálnych útulkov.

Vnuk majiteľov psov presviedčal inšpektorku Slobody zvierat Eriku Knežskú, že psy sú denne krmené a dostávajú pol vedra žrádla. Zabudol však dodať, že ich kŕmia suchým chlebom namočeným vo vode. Nakoniec zhodnotil, že granule vlčiaci nechcú. „Predviedla som mu, ako ich nechcú a dobre, že sa nezadusili. O vode mohli len snívať,“ priblížila inšpektorka s tým, že voda nie je v celom dome, vozia ju v nádobách.

vlciaci haniska sz1

Inšpektorka konštatovala, že u obidvoch psov bola zanedbaná výživa, trčia im rebrá. Sučka má však bruško. „Buď je kotná alebo má v brušnej dutine nádor, a na chrbte kožný defekt,“ vysvetlila. Vlčiaky – brat so sestrou, sú už starší a obaja majú problémy so zadnými nohami, pes má pravdepodobne problémy aj s ušami.

vlciaci haniska sz2

Na otázku inšpektorky, prečo zvieratá neliečili, odpovedali majitelia protiotázkou, či sa ide Sloboda zvierat obohatiť na ich psoch. Ak im ich vezmú, vraj si aj tak zoženú druhého psa, lebo im treba strážiť kone.

No ani tie, dva kone s polročným žriebätkom, nemajú v Haniskej ľahký život. „Dôrazne som ich upozornila, že zvieratá stoja skoro po členky v hnoji! Zavreté boli v malom priestore, bolo cítiť čpavok. Otvorila som aspoň dvere a prikázala vyčistiť,“ uviedla Knežská.

vlciaci haniska sz5

Obaja vlčiaci sú už v regionálnom útulku Slobody zvierat. „Majiteľov pôjde na podnet našej inšpektorky Maji Sliackej skontrolovať aj regionálna veterinárna a potravinová správa Prešov. Posvieti si na kone a dozrie na to, aby ďalší pes v rodine už nebol,“ informovala Čaňová a vyzdvihla prácu regionálneho centra Slobody zvierat, ako aj inšpektoriek. „Vďaka inšpektorkám aj nášmu regionálnemu centru za akciu a záchranu,“ uzavrela.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat

Súvisiace články:
Sučku zámerne vyhladovala na smrť. Keby sa to nepodarilo, plánovala ju zabiť lopatou!
Viac>>

Vlčiaka v koterci utýrali hladom, umrel pri prevoze na veterinárnu kliniku!
Viac>>