VIDEO: V Petržalke otvorili prvý oplotený výbeh pre psy

0

BRATISLAVA – Bratislavčania majú o jednu možnosť viac, ako tráviť čas so svojimi psami. V mestskej časti Petržalka na Wolkrovej ulici dnes otvorili prvý oplotený výbeh pre psy. Slúžiť bude všetkým psičkárom nepretržite.

Vo výbehu je parková časť s ihriskom. Nachádza sa tu aj cvičisko s prekážkami, ktoré sú navrhnuté aj pre psie športy.

Vďaka dvojitej vstupnej bráne a pletivu ukotvenému hlbšie v zemi je objekt dobre zabezpečený a nemalo byť dôjsť k úteku psa na frekventovanú cestu v okolí. Pribudnúť má aj osvetlenie či pitná voda. Občania, ktorí majú svoje psy prihlásené na Miestnom úrade Bratislava-Petržalka, môžu v areáli raz mesačne využiť aj výcvik psov.

Realizátori projektu, kynológ Juraj Ferko s petržalskou samosprávou, sa pre výstavbu výbehu rozhodli preto, aby rozšírili plochu určenú pre voľný pohyb psov a prispeli k väčšej čistote v Petržalke. Psí park má podľa nich veľa výhod, je veľký a dostatočne vzdialený od najbližších obývaných budov.

„V parku sa môžu psy spolu zahrať a ich majitelia si môžu medzi sebou vymeniť skúsenosti. Je to priestor, kde môžu vznikať nové komunity,“ povedal pre TASR Ferko.

Tu bude player

TASR
Foto: TASR Pavel Neubauer