VIDEO: Dostihová dráha v Petržalke patrila cez víkend majiteľom a milovníkom psov

0

Areál Dostihovej dráhy v bratislavskej Petržalke patril počas víkendu najmä majiteľom a milovníkom štvornohých miláčikov. Konal sa tu DogDays 2017, druhý ročník najväčšieho festivalu psov a psích športov a jediný svojho druhu na Slovensku.

„Je to akcia s nielen zábavným, ale aj vzdelávacím charakterom,“ uviedla pre TASR jedna z organizátoriek podujatia Katarína Martonová, podľa ktorej je cieľom aj zvýšenie povedomia o dôležitosti výchovy a výcviku psa.

Festival podľa nej ponúka množstvo rôznych nápadov a možností na spoločné chvíle majiteľov a ich psíkov, zároveň sa môžu prakticky poradiť s viacerými odborníkmi z kynológie zo Slovenska i Čiech. Pripravené stanovištia zasa priblížia viaceré psie športy, ako napríklad agility, dog dancing, dog frisbee, obedience, nosework, mushing či coursing, čiže beh vytrvalých psíkov za umelou návnadou.

„Vidieť môžete aj záchranárske psíky, služobných psov Zboru väzenskej a justičnej stráže pri ukážkach zadržania páchateľa, psa vycvičeného na vyhľadávanie ploštíc posteľných či ukážku vyprosťovania majiteľa so psíkom z vraku auta hasičmi, ktorú zabezpečí Hasičský a záchranný zbor SR,“ priblížila Martonová.

V rámci dvojdňového programu boli pripravené aj súťaže pre deti, výstavy psov, praktické úlohy pre majiteľov a ich psíkov, ale tiež možnosť podporiť rôzne útulky. Podmienkou však bol platný očkovací preukaz.