VIDEO: Bezdomovec v amoku zranil troch policajtov a zabil vlčiaka. Psa pochovali s vojenskými poctami!

0

Bratislava/Pittsburg 12. februára (Útulkovo.sk) – Video, na ktorom desiatky dojatých policajtov odprevádzajú na poslednej ceste psa prikrytého štátnou vlajkou a zdravia ho pozdvihnutými zbraňami rozhodne nie je k dispozícii každý deň. Policajný pes Rocco však obetoval život, aby zachránil svojho ľudského partnera v službe a ďalších dvoch policajtov…

Osemročného vlčiaka Rocca pobodali pri zatýkaní podozrivého. Na veterinárnej klinike ho operovali, bojoval o svoj život ako lev. Jeho pán, policajný dôstojník Phil Lerza do poslednej chvíle veril, že sa jeho psí parner z ťažkého zranenia dostane. Sám Lerza má na chrbte bodnú ranu a nebyť Rocca, mohlo to byť horšie…

„Rocco odpočíva a jeho krvný obraz sa zlepšil,“ povedala policajná hovorkyňa Diane Richard ešte ráno o 8,30. V priebehu dňa sa však Roccov zhoršoval a o 18,17 večer podľahol komplikáciám. „Mal tri palce hlbokú tržnú ranu, prebodnutý sval a obličku. Utrpel veľkú stratu krvi,“ informovala pittsburgská polícia. K zraneniu sa neskôr pridružil zápal pľúc, ktorému osemročný pes podľahol. „Bojoval tak tvrdo, ako to bol zvyknutý robiť v službe,“ povedala veterinárka Julie Compton, ktorá psa operovala.

Phil Lerza

Policajti, v uniformách, aj len v zelených tričkách, postávali na veterinárnej klinike počas celého kritického dňa. Keď pes podľahol, rozhodli sa mu zorganizovať pohreb, aký si zaslúži každý policajt, ktorý svoj život obetuje v službe.

K nešťastnému incidentu došlo, keď sa Lerza s Roccom zapojili do akcie proti hľadanému sexuálnemu delikventovi, 21–ročnému Johnovi Rushovi. Bezdomovca Rusha pristihli na ulici dvaja iní policajti, ako nesie niekoľko vriec s kradnutým tovarom. Keď ho vyzvali, aby sa legitimoval, vyrazil policajtovi z ruky zbraň, udrel ho do tváre, napadol aj jeho partnera a ušiel do suterénu blízkeho domu.

Police Dog Stabbed

Na výzvu o pomoc ako prvý zareagoval Lerza s kolegom. Bezdomovec však vytiahol nôž a kým mu Rocco stihol prehryznúť ruku, zranil Lerzu, psa a aj štvrtému policajtovi spôsobil zranenie kolena.

Rush dnes čelí obvineniu z odporu pri zatýkaní, odzbrojenia policajného dôstojníka, útoku so zbraňou na policajtov, napadnutia psa, vlámaniu a držania nástrojov, ktoré boli použité na zločin.

Útulkovo.sk
Foto: TASR/AP
Zdroj: www.post-gazette.com
Video: Youtube