V Rači od začiatku roka odchytili a vykastrovali 33 túlavých mačiek

0

BRATISLAVA – V bratislavskej mestskej časti (MsČ) Rača Sloboda zvierat odchytila a vykastrovala od začiatku tohto roka 33 túlavých mačiek, z toho 13 samcov a 20 samíc. Informuje o tom MsČ na svojej webovej stránke.

Mestská časť začala problémy s pribúdajúcim počtom túlavých mačiek na verejných priestranstvách riešiť začiatkom roka, a to v spolupráci s magistrátom hlavného mesta a organizáciou Sloboda zvierat.

Najviac mačiek – osem sa podarilo odchytiť Pri Šajbách. Po šesť mačiek odchytili na Račianskej ulici a Peknej ceste. Štyri mačky vošli do pasce na Alstrovej ulici, po tri mačky na Hruškovej i Tbiliskej ulici, dve na Hornej ulici a jednu mačku v Krasňanoch.

„Zatiaľ sa nám v Rači osvedčila spolupráca s občanmi, ktorí nám ukážu miesto výskytu mačiek. Niektorí aj osobne pomôžu pri odchyte. Je to praktické najmä vtedy, ak ich mačky poznajú a dajú sa ľahšie chytiť,“ povedala šéfka Slobody zvierat Pavla Dugovičová.

Sloboda zvierat v odchyte túlavých mačiek v mestskej časti naďalej pokračuje. „Výjazdy do Rače robíme popri ostatnej práci pri odchytávaní túlavých či zabehnutých psíkov v iných častiach Bratislavy a ďalších povinnostiach, čiže nedokážeme presne povedať deň a čas, kedy do Rače prídeme,“ vysvetlila Dugovičová.

Mestská časť vytvorila emailovú adresu tulavemacky@raca.sk, na ktorú môžu obyvatelia nahlásiť výskyt mačiek a tiež svoje kontaktné údaje pre potrebu prípadnej asistencie pri odchyte.

Odchytené mačky vyšetrí veterinár, vykastrované a následne v dobrom zdravotnom stave sú znova vypustené do verejných priestranstiev.

TASR
Foto: MČ Rača