V karanténnej stanici v Prievidzi sa vlani starali o 117 psov

0

O dovedna 117 túlavých psov, ktorých odchytili, prípadne ich niekto doniesol, sa starali pracovníci Mestskej karanténnej stanice v Prievidzi za viac ako rok jej fungovania. Ich majiteľov našli v približne 73 prípadoch. Informoval o tom hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

„U 53 psov sme úspešne našli nových majiteľov pre ich adopciu. Samozrejme, boli tam aj niektoré prípady, nebolo ich ani päť, kedy majitelia psov, ktorí si ich adoptovali, ich vrátili naspäť do útulku. V desiatich prípadoch došlo k utrateniu psov, ale išlo o prípady ich stavu, ktorý si to priamo žiadal,“ uviedol ďalej Ďureje.

Karanténna stanica v správe Mestskej polície (MsP) Prievidza funguje vo svojej súčasnej podobe od 1. januára 2015 a ako ozrejmil hovorca mesta, za toto obdobie prešla aj viacerými úpravami. „Po jej uvedení do prevádzky bola zakúpená unimobunka, ktorá obsahuje všetky náležitosti potrebné pre jej výkon ako vyšetrovňa psov. Taktiež bolo v karanténnej stanici urobené nové oplotenie a aj úpravy kotercov,“ spresnil.

Štatistika o činnosti karanténnej stanice bola súčasťou Správy o činnosti MsP Prievidza za minulý rok. Materiál bol predmetom rokovania mestského zastupiteľstva koncom marca.

TASR
Ilustračné foto