Psík dňa: Opustenú Tiliu zachránili susedia, je z nej modelka

0

Bratislava 24. júna (Útulkovo.sk) – Šesťročná retrieverka sa do útulku dostala po tom, ako ju v opustenom dome nechal majiteľ. Teraz má nový domov a stala sa súčasťou charitatívneho „Fashion projektu“.

Každý deň jeden opustený psík a jeden príbeh. Vďaka práci ľuďom z Útulku v Trnave, mnohí z týchto psíkov majú už nový domov. Tento dobrovoľnícky foto seriál počas 7 dní prinesie 7 rôznych psíkov, zachytených ako „modelov“.

Projekt bol zorganizovaný fotografkou Sonia Reindeer v spolupráci s Útulkom Trnava a jeho chlpatými modelmi na podporu adopcie psíkov z útulkov. Chceme ľuďom priblížiť, že psíci z útulku sú veľmi milí, hraví a verní spoločníci, ktorí sa tešia z prítomnosti ľudí.

Prvým „Psíkom dňa“ je šesťročná retrieverka Tilia, ktorá sa do útulku dostala po tom, ako ju v opustenom dome nechal majiteľ. Ten nový sa o ňu nestaral, dokonca zakázal aj susedom, aby ju kŕmili. Fenka bola vychudnutá, trápila sa – bola osamelá, bez vody a bez jedla. Susedia sa napokon rozhodli zakročiť a Tiliu odviezli do útulku, kde sa rýchlo pozbierala a opäť začala veriť ľuďom. Sama si chodila aj po pohladenie.

Dnes sa Tilia teší z nového domova a stala sa jednou z tvárí projektu, ktorý chce ľudí motivovať k adopcii zvieratka z útulku.

O zvieratku:

Meno: TILIA
Pohlavie: fenka
Vek: 6 rokov

O útulku:

Združenie na ochranu zvierat ZOZ bolo založené v roku 2001, je neziskové, apolitické, dobrovoľné zoskupenie ľudí sympatizujúcich s názorom práva na život bez krutosti všetkých živých tvorov. Prevádzkuje útulok pre opustené, túlavé a týrané zvieratá na území mesta Trnava a aktívne vystupuje za práva zvierat.

Fotograf + styling: Sonia Reindeer