Bude z ťapkopsíka nová rasa? Možno nejakého poznáte aj vy

0

BRATISLAVA – Už ste sa stretli s ťapkopsíkmi? Sú to malé, obratné krížence, ktoré zatiaľ nikto nenazval rasou, ale podobajú sa ako vajce vajcu.

Útulkovo.sk na ne upozornila čitateľka Martina Weissová, ktorá si robí doma zbierku fotografií týchto krížencov.

„Majú približne rovnakú veľkosť a sfarbenie, líšia sa odtieňmi béžovej, niektoré majú spodnú časť bielu,“ opísala. Labky majú tieto krížence nasmerované viac do priestoru. „Hlavne predné, nazvala by som ich až dlhonechtové packy, ktoré im pomáhajú vyhrabávať potkanov a rôznu inú háveď,“ dodala.

Aj ich chlpy na bruchu, nohách, stehnách, krku a ušiach vás môžu zmiasť. Pripomínajú skôr potkaniara. „Potkan si myslí, že uhryzol psa a pritom zahryzne len do chlpov,“ smeje sa Martina.

Farba očí týchto krížencov je podľa psíčkarky, ktorej sučka ťapkospíka robí aj spoločnosť doma, väčšinou jantárová. Nad očami majú žíhanie a dve bodky. „Tie dve bodky majú podľa mňa na ochranu, aby si nepriateľ myslel, že ho sledujú aj keď spia,“ upozornila s tým, že zaujímavý majú aj chvost, ktorý je tiež nápomocný pri napadnutí. „Tieto ťapkopsíky sú obratné a pri útoku švihajú chvostom,“ uzavrela.

Útulkovo.sk prináša niekoľko fotografií z Martinenej zbierky. Ak aj vy poznáte podobného kríženca pošlite nám jeho fotografiu na adresu utulkovo@tasr.sk a aj jeho môžeme zaradiť medzi novodobých ťapkopsíkov.

OGGY – útulkáč si hľadá domov prostredníctvom OZ Dog Azyl

oggy

ALMA

alma zo za

KATYKA

katyka

LAJKA

lajka

MAXO

maxo

ŤAPKA

ťapka

TINKA

tinka

Do redakcie nám prišla aj fotografia ZORKY, ktorá sa podľa jej majiteľky na ťapkopsíka tiež podobá. Žeby krátkosrstý ťapkopsík? Posúďte sami:

zorka

Útulkovo.sk
Foto: Martina Weissová, OZ Dog Azyl