Svet zvierat predstaví najkrajšie domáce zvieratá

0

Najkrajšie domáce zvieratá a všetko pre ne ponúkne výstava Svet zvierat, ktorá sa uskutoční od 12. do 13. decembra na nitrianskom výstavisku Agrokomplexu.

Na treťom ročníku medzinárodnej výstavy sa predstavia chovatelia a nadšenci všetkých druhov domácich zvierat. Okrem prehliadky psov, mačiek, exotického vtáctva, spevavých kanárikov či akváriových rybiek budú môcť záujemcovia absolvovať náučný sprievodný program.

Jeho súčasťou budú prednášky, prezentácie, workshopy, súťaže, ale aj ukážky tréningov a práce so psími terapeutmi, canisterapeutmi. Majitelia psov spoznajú šport s názvom agility, pri ktorom sa spája zábava a tréning pod dohľadom odborného trénera.

Svet zvierat bude spojený s Celoštátnou výstavou zvierat. „Slovenský zväz chovateľov v minulom roku evidoval na výstave zhruba 4600 kusov prihlásených zvierat. V tomto roku by sme chceli tento počet prekonať. Spoločný dátum konania výstav prinesie návštevníkom komplexný a odborný pohľad,“ skonštatovala Michala Mičíková z výstaviska Agrokomplex.

Práve z tohto dôvodu sa podľa jej slov presunul z konca decembra aj termín Burzy exotov, ktorá sa uskutoční 13. decembra. „Všetky tri výstavy majú niekoľko spoločných faktorov, od chovu a starostlivosti o domáce a hospodárske zvieratá až po rady pre skvalitnenie podmienok chovu či nákup krmiva,“ povedala Mičíková.

TASR