Nemecká ovčiačka trpela priviazaná o strom tri roky, museli ju usmrtiť

2

Valaská 26. júla (Útulkovo.sk) – Uviazaná o strom pri bytovke strávila sučka nemeckého ovčiaka v obci Valaská tri roky. Zasahovať musela Sloboda zvierat, zachrániť sa ju však nepodarilo.

Psík bol tri roky uviazaný dennodenne o strom a ľudia to nenahlásili.

„Kvôli fatálnemu nedostatku pohybu a zlým podmienkam skončil v žalostnom zdravotnom stave, neschopný chôdze a pohybu a eutanázia bola preňho vykúpením,“ informovala o prípade Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat, ktorej prípad nahlásilo Občianske združenie Tuláčik z Brezna.

Inšpektorka Mária Sliacka okamžite vyrazila na miesto, kde sa sučka nachádzala. „Pán mal vyše troch rokov pri bytovke uviazanú starú sučku nemeckého ovčiaka, podľa jeho slov mala 18 rokov, možno pridal, ale tých 15 mala iste,“ priblížila.

sučka z valaskej1

Ako dodala, majiteľ na noc brával sučku do bytu, cez deň bola na vôdzke celé dni priviazaná bez búdy, ležala v blate, v snehu, pršalo na ňu. „Jesť jej dával, no viac ju kŕmili susedia a ľudia z okolia, ktorým jej bolo ľúto,“ doplnila.

Sučka musela mať už dlho dyspláziu, inšpektorka predpokladá, že trpela silnými bolesťami. „Nevedela už pomaly ani stáť. Keď ju majiteľ potiahol za obojok, zvalila sa. Hrozné bolo na to pozerať,“ opísala.

Susedia chceli už skôr preplatiť utratenie sučky u veterinára, no majiteľ odmietal. Pomôcť sa jej už nedalo, eutanázia bola nakoniec pre ňu vykúpením.

sučka z valaskej2

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat