Zobrala si psíka z útulku, no doma ho nechceli

0

Bratislava 2. júla (Útulkovo.sk) – Keď si prišla Nina Volenticsová pre Žofku do útulku, vyzeralo to, že sa pre ňu začína nový život. Ani jedna z nich však netušila, že má trvať iba tri dni.

Pôvodne dopĺňali rodinu Niny a jej priateľa Matúša psík Džunkes z hlohoveckého útulku a Julka, sučka z útulku zo Šale.

Po tragickej smrti v marci 2013 však náhle odišla Julka do psieho nebíčka. „Bolo to najťažšie obdobie, aké sme zažili,“ spomína Nina.

Keď po čase uvidela na sociálnej sieti veľký úsmev s trvalou na ušiach a iskrou v očiach, bez rozmýšľania kontaktovala Karanténnu stanicu Vranov Nad Topľou, a sučku s dokonalým úsmevom sa rozhodla zobrať si do dočasnej opatery.

Jej priateľ však o tom netušil, no kamarátka sa preriekla. „Sľúbila som mu, že na najbližšej akcii Nájdite sa, ktorá sa mala konať o tri dni, ju dáme na adopciu,“ opísala Nina, ktorá si so sučkou hneď padla do oka.

„Po troch dňoch u nás sme si na ňu vsetci traja zvykli, akoby bola našou súčasťou,“ dodala. S obavami očakávala blížiacu sa akciu Nájdite sa… so zvieratkom z útulku. „Hneď ako sa prvý záujemca opýtal, či je tento psík na adopciu, odpovedala som, že NIE,“ konštatovala. A bolo rozhodnuté! Žofka zostala u Niny natrvalo.

„Odvtedy sme zase štvorčlenná rodina,“ zhodnotila majiteľka, ktorá sučku na jar prihlásila do našej súťaže Naj Útulkáč.

Adoptovali ste si aj vy psíka z útulku? Pošlite nám jeho príbeh a fotografiu na adresu utulkovo@tasr.sk a podeľte sa o zážitky s ním s čitateľmi Útulkova.

Útulkovo.sk
Foto: Útulkovo.sk/Naj útulkáč