V strede vražedne studenej San Franciskej zátoky našli plávať šteňa!

0

Bratislava/San Francisco (Útulkovo.sk) – Zatiaľ nie je potvrdený ani jeden prípad, kedy by sa utečenec z Alcatrazu, väzenia na ostrove uprostred širokej San Franciskej zátoky, dostal na jej breh živý. Vražedné morské prúdy a ľadovo chladná voda ukočili raz a navždy všetky sny o slobode. O to viac žasli windsurferi, keď našli priamo v strede studeného mora plávať malé čierne šteňa!

Podľa San Francisco Chronicle bol Adam Cohen (55) na ceste motorovým člnom zo San Francisca do Berkeley, keď si všimol, že skupina windsurferov zložila plachty na vodu. Pomyslel si, že majú nejaké problémy, tak priplával bližšie. Aké bolo jeho prekvapenie, keď zistil, že sa snažia vytiahnuť z vody na dosku čierne premočené šteniatko!

„Mali na doske to milé šteniatko. Snažili sa ho dostať z vody, plávalo úplne samo uprostred zálivu,“ povedala na adresu čiernej sučky Cohenova manželka Lisa Grodinová. Windsurfisti sa najprv pokúsili presvedčiť pobrežnú stráž, aby trasúce sa a dezorientované zviera zachránila. Napokon sa ponúkol Cohen, že sučku vezme domov.


„Natiahol som sa dole, zobral ju a naložil do člna,“ spomína. Keď dorazil domov, manželka šteniatko vysušila zabalila do deky. O niekoľko hodín neskôr bola sučka údajne v poriadku a dobre sa zotavuje. Pani Grodinová vzala na druhý deň ráno psíka k veterinárovi.

Hoci šteňa nemalo mikročip, podľa veterinára malo majiteľa, pretože bolo dobre živené (našťastie, lebo inak by len sotva vydržalo plávať v tak ťažkých podmienkach až kým ho zázračne nezachránili). Cohen s manželkou sú ochotní psíka si nechať, samozrejme, ak sa neprihlási jeho pôvodný majiteľ.

Útulkovo.sk
Foto: huffingtonpost.com