Spišská Nová Ves hostí svetový pohár pretekov psích záprahov na suchu

0

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Mesto Spišská Nová Ves sa posledný októbrový víkend, 25. a 26. októbra, stane dejiskom Svetového pohára IFSS (International Federation of Sleddog Sports) pretekov psích záprahov na suchu. Podujatie je zároveň súčasťou Vyšehradského pohára a Medzinárodných majstrovstiev Slovenska.

Usporiadatelia, ktorými sú IFSS, Slovenský zväz psích záprahov, Športový klub Arching a Mesto Spišská Nová Ves, organizujú toto podujatie na spišskonovoveskom letisku. Na súťaži psích záprahov sa stretnú pretekári s medzinárodným zastúpením.

„Návštevníci tak budú mať možnosť na jednom mieste vidieť množstvo čistokrvných severských a rôznych iných plemien. Svoje sily si zmerajú registrovaní i neregistrovaní pretekári,“ informovala PR mesta Spišská Nová Ves Edita Gondová.

Súťažiť sa bude na tratiach dlhých päť kilometrov, 3,3 kilometra a v detskej kategórii do 500 metrov. Vyhodnotená bude každá kategória, do ktorej sa pretekár prihlási. Prvé kolo súťažiacich bude štartovať v sobotu o 9.00 h. Predpokladané trvanie podujatia je do 13.00 h a v nedeľu od 9.00 h do 16.00 h. Časový harmonogram sa však podľa Gondovej ešte môže zmeniť podľa počasia a konečného počtu pretekárov.

„Mesto Spišská Nová Ves dôrazne upozorňuje majiteľov psov na zákaz ich voľného pohybu v areáli pretekov a rovnako dodržiavanie trojmetrovej vzdialenosti od tratí,“ zdôraznila Gondová. V prípade väčšieho počtu návštevníkov budú parkovanie v blízkosti pretekov riadiť príslušníci mestskej polície.

Usporiadatelia preto žiadajú o dodržiavanie ich pokynov. Zároveň upozorňujú na zákaz státia motorových vozidiel na cestnej komunikácii na Leteckej ulici počas oboch dní.

TASR
Ilustračné foto: mushing.sk