Dobrovoľníci Slobody zvierat ročne zachránia viac ako 2000 životov

0

Bratislava 4. marca (Útulkovo.sk) – Viac ako 2000 životov zachránia ročne regionálne centrá Slobody zvierat. Práve vďaka jednému z nich sa podarilo zachrániť aj sučku Eriku, ktorej príbeh prinieslo Útulkovo.sk minulý týždeň. Ukradli ju na mäso a zaťali jej sekerou do hlavy. Záchrana každého psíka však záleží od toho, ako rýchlo sa k nemu dobrovoľníci dostanú. Neraz ide o minúty.

Devätnásť regionálnych centier Slobody zvierat pokrýva celé Slovensko. „Len vďaka nim sa dokážeme dostať včas k ohrozeným zvieratám aj vo vzdialených kútoch krajiny a poskytnúť im nevyhnutnú pomoc,“ konštatovala pre Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat s tým, že dobrovoľníci môžu mnohé zvieratá ošetriť a umiestniť v regionálnych útulkoch. „Preto je nevyhnutné, aby sme naše regionálne centrá podporovali pravidelne mesačne, a vždy, keď to okolnosti vyžadujú, či už finančne, materiálne, logisticky, informačne,“ zdôraznila.

sloboda zvierat

Vďaka týmto regionálnym centrám sa podarilo zachrániť nielen sučku Eriku z Jánoviec, ale aj kokríčku z reťaze z Vranova, Luckyho z Drahňova, Haryho z Falkušoviec či psíkov zo Žipu, Gemerskej Hôrky či Plešivca… Za každým z nich je smutný príbeh a ľudia, ktorí neboli ľahostajní k jeho osudu. Regionálne centrá pracujú v zložitých podmienkach, preto potrebujú každú pomoc a podporu. „Aby v našom bratislavskom útulku končili len tie najproblematickejšie prípady,“ priblížila Čaňová.

sloboda zvierat1

Ak sa aj vy rozhodnete pomôcť, môžete tak urobiť TU. „Prispieť môžte sumou, akú uznáte za vhodnú, aby sme podporili fungovanie regionálnych útulkov Slobody zvierat a aj takto odľahčili už i tak preťažený bratislavský útulok,“ dodala Čaňová. „Len tak budú lieky, vakcíny, čipy a veterinárna starostlivosť dostupné aj pre zvieratá z odľahlých kútov Slovenska,“ uzavrela.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: Sloboda zvierat

Súvisiace články:
Eriku zrejme ukradli na mäso, zaťali jej sekerou do hlavy
Viac>>

Aj takéto sú množiteľské praktiky: Štrnásť zúbožených psov jedlo vlastné výkaly
Viac>>

Sloboda zvierat potvrdila v minulom roku vyše 400 prípadov týrania
Viac>>