Majiteľka psa, ktorý už nevládal ani chodiť: No a čo, ja sa o neho starať nebudem!

2

Bratislava 28. októbra (Útulkovo.sk) – Vytrpela si poriadne! V obci Čučma (okres Rožňava) držali majitelia zúboženú Connie zatvorenú v kôlni na dvadsaťcentimetrovom lane. Nepúšťali ju vôbec von a nedávali jej jesť. Bezohľadná majiteľka nevedela ani to, či vlastní psa alebo sučku… Slobodu zvierat na to upozornil jeden z obyvateľov obce.

„Bola v takom dezolátnom stave, že ihneď volal našu inšpektorku, ktorá hneď na druhý deň po psíka vycestovala,“ informovala Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Po príchode inšpektorky ju domáca privítala slovami: „Je v katastrofálnom stave, ale ja sa o neho starať nebudem.“ Majiteľka psa dokonca ani nevedela, či ide o psa alebo o sučku.

Psík nevedel urobiť ani krok. Bol vychudnutý, svetloplachý, v zlej fyzickej a psychickej kondícii. Inšpektorka ho okamžite previezla do regionálneho útulku Slobody zvierat v Rožňave. „Prvé vyšetrenia ukázali, že Connie má čosi v brušku, môže ísť o nádor, a pravdepodobne bude potrebná operácia,“ priblížila Čaňová.


Na operáciu ide o dva týždne. Pretože je chudá a v zlom stave, a aby neboli problémy s anestéziou, musia ju trocha vykŕmiť. Operovaná bude v Rožňave. „Až potom budeme vedieť, čo presne má v brušku a aká je jej ďalšia prognóza,“ uzavrela s tým, že Connie je momentálne v dočasnej opatere v Rožňave.

Jej pôvodná majiteľka bude mať čo vysvetľovať. Podľa informácií Slobody zvierat, by sa týmto prípadom malo zaoberať aj obecné zastupiteľstvo a polícia.

Ak chcete Connie pomôcť, môžete tak urobiť tu: TU

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat