S veľkosťou psa rastú náklady na jeho kŕmenie, väčšina majiteľov uprednostňuje granule

1

BRATISLAVA – Väčšina slovenských majiteľov psov, 68 percent, investuje do svojho psa do 50 eur mesačne. S veľkosťou psa rastú náklady, rovnako tak s čistokrvnosťou. Majitelia čistokrvných psov míňajú za psa viac.

Nad 50 eur v Slovensku investuje do psa 27 percent opýtaných. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu o životnom štýle psa spoločnosti Royal Canin.

Až 75 percent slovenských majiteľov minie za krmivo pre psa do 30 eur mesačne, v Čechách je to 63 %. Viac ako 30 eur mesačne minie na Slovensku 25 percent opýtaných, v ČR je to 42 percent.

Hoci sa tri najčastejšie miesta nákupu medzi krajinami v zásade nelíšia, môžeme pozorovať, že Česi sú zvyknutí viac nakupovať psie krmivo na internete. Kým na Slovensku nakupuje aspoň niekedy krmivo na internete 31 % opýtaných, v ČR je to takmer dvojnásobok – 59 %.

Majitelia kŕmia svoje psy najčastejšie granulami (94 %), nasleduje mäso z konzervy (57 %), varenou stravou kŕmi svojho psa cca 40 %. Veľké psy ľudia častejšie kŕmia zvyškami a všeobecne varenou stravou viac než tie menšie. V Česku i na Slovensku majitelia svoje psy stravujú podobne.

krmenie psa graf

Jedinou výnimkou sú zvyšky, ktorými Slováci kŕmia svoje psy dvakrát častejšie ako Česi (40 % oproti 22 %). Na Slovensku majú psy častejšie než v ČR problémy s trávením, čo môže byť zapríčinené práve kŕmením zvyškami.

Útulkovo.sk
Graf: Royal Canin
Foto: readytalk.com