Prvé psie záprahy na suchu budú v Spišskej Novej Vsi

0

Spišská Nová Ves 17. októbra (TASR) – Spišská Nová Ves sa stane v závere októbra tohto roka dejiskom Svetového pohára IFSS – pretekov psích záprahov na suchu. Na Slovensku sa na tejto medzinárodnej úrovni uskutočnia po prvý raz.

„Pripravované podujatie je zároveň súčasťou Vyšehradského pohára a Majstrovstiev Slovenska. Súťažiť sa bude aj O pohár primátora mesta Spišská Nová Ves,“ informovala Andrea Jančíková zo spišskonovoveskej radnice. Neoficiálne otvorenie pretekov spojené s ukážkami jednotlivých súťažných disciplín sa podľa jej slov uskutoční v metropole Spiša už tento piatok 18. októbra.

Samotné preteky sa následne budú konať v dňoch 26. a 27. októbra na pôde spišskonovoveského letiska. „Svoje sily si tam zmerajú registrovaní i neregistrovaní pretekári. Taktiež je vyhlásená kategória o najrýchlejší záprah. Súťažiť sa bude na tratiach dlhých päť kilometrov (km), 3,3 km a v detskej kategórii do 500 metrov. Pohár primátora mesta Spišská Nová Ves získa záprah s najrýchlejším dosiahnutým časom na päťkilometrovej trati,“ priblížila Jančíková.

Návštevníci pretekov, ktoré organizuje Slovenský zväz psích záprahov, Športový klub Arching a mesto Spišská Nová Ves, uvidia v akcii na jednom mieste množstvo čistokrvných severských a rôznych iných plemien psov. Prvé súťažné kolo bude štartovať v sobotu 26. októbra o 7.30 h. Organizátori predpokladajú, že preteky budú trvať počas oboch dní od 7.30 do 12.00 h.

TASR
Ilustračné foto TASR/Jozef Ďurník