Prokurátor neobviní matku chlapca z gorilieho výbehu v Cincinnati

0
Na snímke karta leží vedľa sochy gorily v zoologickej záhrade mesta Cincinnati v americkom štáte Ohio 29. mája 2016. V zoo v Cincinnati v americkom štáte Ohio utratili 17-ročného samca gorily, lebo ohrozil na živote trojročného chlapca, ktorý sa mu dostal do výbehu, informovala agentúra AP.

Prokurátor v americkom štáte Ohio nevznesie obvinenia voči matke, ktorej trojročný syn pred týždňom počas návštevy miestnej zoo spadol do výbehu goríl a bezprostrednej blízkosti gorilieho samca.

Vedenie zoo situáciu vyhodnotilo ako priame ohrozenie chlapcovho života a nariadilo usmrtiť 180-kilogramov vážiace zviera menom Harambe. Informovala o tom agentúra AP.

Prokurátor Joe Deters uviedol, že chlapcova matka mala v čase incidentu, ku ktorému došlo 28. mája, na starosti ďalšie tri deti a trojročný chlapec „sa jednoducho zatúlal“ do gorilieho výbehu.

Viacerí očití svedkovia incidentu vypovedali, že gorila sa k chlapcovi nesprávala agresívne. Panikáriť začala až po tom, ako sa spoza ohrady začali ozývať výkriky návštevníkov vydesených vzniknutou situáciou. Vtedy gorila chlapca chytila a ťahala ho cez plytký jarok s vodou.

Na internete sa minulý týždeň objavila petícia za potrestanie chlapcových rodičov. Petícia cituje výpovede očitých svedkov, podľa ktorých sa chlapec opakovane pokúšal preliezť cez bariéry. „To malo rodičov viesť k tomu, aby ho odtiaľ okamžite odviedli,“ píše sa v petícii.

Podľa agentúrnych správ chlapec sa do gorilieho výbehu dostal tak, že najskôr podliezol plot, potom preliezol cez kríky a napokon spadol do plytkého jarku s vodou. Dráma vo výbehu trvala približne desať minút.