Pozor na modré párky! Vášho psa môžu zabiť

0

BRATISLAVA – Psíčkari v Bratislave asi niekomu poriadne vadia a rozhodol sa vykynožiť ich domácich miláčikov. Len nedávno sme písali o tom, že v Petržalke niekto trávi psov a už je to tu opäť. Dávajte pozor na modré párky!

Otrávené modré párky sa objavili na Švabinského ulici v piatok 26. septembra. O prípade informovala Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

„Jedná sa o nakrájané párky s modrým povrchom,“ priblížila. Podľa veterinára, ktorý vyšetroval jedného z otrávených psov, sa pôjde asi o jed na potkany.

Modré párky zjedla aj sučka, boloňského psíka. Našťastie bola včas dopravená na veterinárnu pohotovosť a už je v poriadku. S rovnakým druhom otravy mali od piatku skúsenosti viacerí psíčkari. Viacerí ohlásili prípad polícii.

Dávajte veľký pozor, otrávené párky vyzerajú ako ozdobné kamienky v kvetináči pri lavičkách.

otravene parky1

Na sociálnej sieti sa ohľadne otravy modrými párkami rozprúdila búrlivá debata. Pred približne týždňom na otravu tiež umrel pes z blízkeho okolia.

„To je riadne svinsto, už aby sa človek bál ísť venčiť,“ napísala Slávka. „Neskutočné, akí sú ľudia krutí, na každého raz príde,“ dodala na sociálnej sieti Milena.

V polovici septembra Útulkovo.sk informovalo o otrávených granuliach rozsypaných v Petržalke. Aj vtedy si to odnieslo niekoľko psov. Silvia Čaňová vtedy poradila psíčkarom, aby vodili svojich domácich miláčikov na vôdzke, a sledovali ich, čo jedia. „Treba si uložiť číslo nonstop veterinárnej pohotovosti do mobilu, pomoc musí byť veľmi rýchla,“ zdôraznila.

Útulkovo.sk
Foto:Internet, Mária Jelínková