Popradčania si počas vianočného obdobia spomenuli aj na psíkov v útulku

0

POPRAD – S pochúťkami, ktoré ostali po štedrovečernej večeri, sa 29. decembra prišli podeliť obyvatelia Popradu so psíkmi v tamojšom útulku. Okrem chutného jedla im spestrili deň darčekmi, ale aj tým, že ich zobrali na prechádzku do okolitej prírody.

Pod vianočným stromčekom v útulku sa dnes popoludní nahromadilo takmer 200 kilogramov všakovakých dobrôt. „Návštevníci priniesli psíkom aj staré deky, koberce na zahriatie či zateplenie búdok, dokonca i rôzne hračky. Počas dňa sa tu zastavilo približne 120 ľudí,“ informoval o tradičnej akcii mesta Poprad jeho hovorca Marián Galajda.

Tu bude player

Dodal, že koterce útulku ostali po dnešnej návšteve Popradčanov prázdne. Ľudia totiž zobrali všetkých 25 psíkov spomínaného zariadenia na prechádzku. Medzi návštevníkmi prevládali podľa slov hovorcu hlavne rodiny s deťmi.

Galajda pripomenul, že popradská samospráva zaviedla do praxe novinku zvýhodňujúcu domácich, ktorí sa rozhodnú pre adopciu štvornohého obyvateľa útulku. „Na rok budú oslobodení od platenia dane za psa.“