Pes zaútočil na dvojročné dievčatko, majiteľovi hrozí ročné väzenie

1

Jaklovce 23. augusta (TASR) – Voľne pustený pes zaútočil na dvojročné dieťa a rozhrýzol mu tvár! Majiteľovi hrozí ročné väzenie, polícia ho už obvinila.

Z prečinu ublíženia na zdraví obvinili policajti 46-ročného muža z Jakloviec v okrese Gelnica, ktorého pes zaútočil na len dvojročné dievčatko a uhryzol ho. K útoku psa, kríženca nezistenej rasy, došlo vo večerných hodinách v júni pred rodinnými domami na Poľnej ulici v Jaklovciach. Majiteľ nechal psa voľne pobehovať mimo jeho chovného priestoru.

„Podľa vypracovaného znaleckého posudku z odboru zdravotníctva a farmácie, odvetvie chirurgia, pes spôsobil dieťaťu zranenia a to hryzné rany na ľavej strane tváre s dobou liečenia a práceneschopnosti deväť dní,“ uviedol dnes košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Obvinený podľa polície porušil povinnosť vyplývajúcu mu zo zákona, ktorým sa upravujú podmienky držania psov, a súčasne aj všeobecne záväzné nariadenie obce o chove, vodení a držaní psov. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

TASR
Ilustračné foto TASR/František Iván