Po deviatich mesiacoch v horách našiel pes konečne cestu domov

0
Zdroj: TASR/AP

V horách musela Mo prežiť v drsných podmienkach. 

Mo, staršia sučka retrievera, sa stratila svojim majiteľom počas loveckého výletu ešte minulý september. Majitelia strávili hľadaním svojho miláčika tri mesiace, sneh a náročné podmienky ich však prinútili pátranie v teréne vzdať. V horách Idaha zažila sučka krutú zimu a náročné poveternostné podmienky. Po deviatich mesiacoch sa vďaka súhre osudu konečne vrátila domov.

Vyčerpaného psa na pokraji kolapsu našiel Cheri Glanker, ktorý psov zachraňuje už 20 rokov. Na prvý pohľad bolo zjavné, že pes prežil istý čas sám. Jeho kožuch bol pokrytý všami a kliešťami. Fotografiu úbohej tuláčky zverejnil Glanker na Facebooku s výzvou, ktorá sa dostala až k jej majiteľom – Cameronovcom.

Po množstve falošných podnetov boli skeptickí, no napokon sa na psa rozhodli prísť pozrieť. Záchranca Glanker ich varoval, že nebude vyzerať tak, ako si ho pamätajú. Mo stratila sluch a polovicu telesnej hmotnosti. Našťastie, ju spoznali vďaka jej typickému správaniu a rôznych drobností.

Za svoju statočnosť si chlpatá hrdinka vyslúžila od svojho záchrancu prezývku The legend, legenda. „Kto zachránil Mo? Mo zachránila Mo,“ skonštatoval Glanker.