Petržalka pripravuje tretí voľný výbeh pre psov

0

Bratislavská Petržalka pripravuje vybudovanie tretieho oploteného výbehu pre psov. Ten by mal vzniknúť na zhruba 23-árovom trávnatom pozemku pri Panónskej ceste, v blízkosti obratiska autobusov na Vyšehradskej ulici.

Projekt počíta s cvičiacimi prvkami pre psov, ale aj s osadením lavičiek, košov na psie exkrementy a komunálny odpad a taktiež s vybudovaním prístupového chodníka. „V súčasnosti je na základe vypracovanej projektovej dokumentácie vydané stavebné povolenie na jeho realizáciu,“ informovala TASR hovorkyňa Petržalky Michaela Platznerová.

Prvý oplotený výbeh s cvičiskom pre psov otvorila miestna samospráva v septembri 2014 na Wolkrovej ulici. Ten slúži nielen na voľné venčenie štvornohých miláčikov, ale aj na bezplatný výcvik riadne prihlásených psov. Okrem toho sa tu konajú aj vzdelávacie workshopy, školenia, prednášky, súťaže či výstavy. Druhý, menší oplotený výbeh pribudol v januári tohto roka na Holíčskej ulici. Jeho súčasťou sú aj dve lavičky, dva koše na komunálny odpad a jeden na psie exkrementy.

Samospráva od marca 2012 zverejňuje na svojej internetovej stránke zoznam riadne prihlásených psov, ktorý pravidelne aktualizuje každý štvrťrok. Za nesplnenie si prihlasovacej povinnosti hrozí majiteľovi psa pokuta až do výšky 165 eur. Miestny úrad však aj tento rok dáva bezplatne majiteľom štvornohých miláčikov rolku s 350 vreckami na psie exkrementy. Takúto službu prednedávnom zaviedlo aj Staré Mesto, ktorému sa neosvedčilo voľné trhanie takýchto vreciek.

TASR
Ilustračné foto: Útulkovo.sk/TASR