Psovi priložil k papuli zbraň a vystrelil, umieral v strašných bolestiach!

8

Levice 5. augusta (Útulkovo.sk) – Otrasné muky si musel prežiť mladý nemecký ovčiak, ktorého sa chcel niekto zbaviť. Pravdepodobne mu priložil zbraň k paluli a vystrelil! Pes mal v papuli dieru, na jednej strane úplne vybité zuby, odkiaľ mu bezvládne trčal nehybný jazyk. Jeho hroznú bolesť ukončil veterinár, zachrániť život sa mu nepodarilo.

„Rana bola spôsobená strelnou zbraňou zblízka a zvrchu. Guľka prešla až cez krk,“ opisuje na sociálnej sieti stav psa Občianske združenie Šťastný domov, ktoré prevádzkuje útulok v Leviciach.

Psík sa s touto ranou a v týchto horúčavách dostal k jednému pánovi na ranč v Dolnej Seči v piatok večer. Hneď sa o neho postarali, no nevedel sa ani napiť, a už vôbec nie nažrať. „Papuľu mal úplne ochrnutú a nekontrolovateľne slintal,“ približujú dobrovoľníci.

Keď ich privolali k zranenému a trpiacemu psovi, naskytol sa im strašný pohľad. Kedysi krásny vlčiak bol v zúboženom stave. „Okamžite sme ho zaniesli na veterinu, ale nemali sme veľa možností, preto sme sa rozhodli ukončiť jeho neopísateľnú bolesť,“ dodávajú.

Podľa slov veterinárky musel byť pes v takomto stave niekoľko dní, no v týchto horúčavách sa to nedá presne odhadnúť. „Otvorené rany v papuli mal už napadnuté vonkajšími parazitami a červíkmi, farba ďasien bola mŕtvolná, zápach, ktorý mu razil z rany bol jasným dôkazom, že je tam obrovská infekcia,“ opisujú dobrovoľníci.

Pes musel trpieť neskutočnou bolesťou. Podľa slov pána, ktorý sa ho snažil zachrániť, musel psík pochádzať len z okolitých obcí, ktoré sa nachádzajú pri Dolnej Seči. V blízkosti jeho ranča sa vraj zvykne túlať mnoho psíkov z blízkych dedín.

Psík už je za dúhovým mostom, no vinník ostáva bez potrestania.

Útulkovo.sk
Foto Útulok Levice OZ Šťastný Domov

Súvisiace články:
Šnúrka od topánok mu v krku hnisala niekoľko mesiacov
Viac>>