Pes, priviazaný na 50-centimetrovom povraze, sa takmer upiekol na slnku

0

Bratislava 8. júla (Útulkovo.sk) – Svojho domáceho miláčika choval na 50-centimetrovom povraze, na slnku sa takmer upiekol.

Na trpiaceho psa upozornili Mestskú políciu v Hradci Králové okoloidúci ľudia. Na prudkom slnku pes ťažko dýchal a štekal. Informoval o tom portál idnes.cz.

„Pes bol uviazaný na 50-centimetrovom povraze k balkónu, na slnku, bez možnosti ľahnúť si alebo sa napiť vody,“ povedala hovorkyňa mestskej polície Eva Čížková.

Majiteľa psa jeho utrpenie vôbec nezaujímalo, po telefonáte polície prišiel domov až o hodinu. Pes sa po odviazaní našťastie zotavil, prípadom sa však budú zaoberať správne orgány mesta.

Prípady držania psov na krátkej reťazi sú časté aj na Slovensku. Sloboda zvierat žiada prostredníctvom kampane „Stop reťaziam“ kompetentných o prijatie zákazu držania psa na reťazi do legislatívy Slovenskej republiky.

V petícii, sa uvádza, že „držanie psa na reťazi spôsobuje zvieraťu utrpenie, môže mať negatívny vplyv na jeho psychické a fyzické zdravie a môže spôsobiť trvalú poruchu jeho správania. Držanie na reťazi potláča prirodzené potreby spoločenského a svorkovitého zvieraťa, akým pes je, a vedie k frustrácií zvieraťa; dôsledkom je agresívne správanie voči okoliu a sebapoškodzovanie (napr. hryzenie si vlastných častí tela), držanie na reťazi potláča etologické potreby psa.“

Petičné hárky nájdete TU.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: Sloboda zvierat