Bytový psík nesmel dnu, na dvore sa niekoľko rokov triasol od zimy

1

Opatovce nad Nitrou 7. februára (Útulkovo.sk) – Sloboda zvierat zachránila ďalšieho trpiaceho psíka! Žil pri dome v Opatovciach nad Nitrou. Majitelia ho síce kŕmili, no celé roky, aj v zime, bol vonku pri búde na reťazi. Hádzali okolo neho petardy, ktorých sa poriadne bál…

Išlo o krátkosrstého psíka, ktorý vôbec nebol vhodný na život vonku a hlavne pri mínusových teplotách poriadne trpel. „Prípad psíka z Opatoviec riešila naša inšpektorka Mária Sliacka, spolu s regionálnym centrom Slobody zvierat v Považskej Bystrici,“ informovala Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Podľa inšpektorky si majiteľka psa vôbec neuvedomovala, že starostlivosť, akú pes dostáva nie je v poriadku. „Najprv vôbec nechápala, čo od nej chcem, podľa nej sa má psík dobre. Až keď som jej vysvetlila, že tento psík nie je vhodný na stráženie a hlavne v zime nemôže byť kvôli krátkej srsti vonku, rozhodla sa vzdať sa ho, pretože do domu ho v žiadnom prípade nechcela pustiť,“ priblížila Sliacka.

zachraneny psik opatovce sz

Psík bol prevezený do regionálneho útulku Slobody zvierat v Považskej Bystrici a zatiaľ je v dočasnej opatere v byte. „Možno si ho rodina obľúbi a nechajú si ho nastálo. Je veľmi vďačný, počas svojho života si veľa záujmu a lásky neužil,“ uzavrela inšpektorka.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat

Súvisiace články:
Sloboda zvierat potvrdila v minulom roku vyše 400 prípadov týrania
Viac>>

Sučku zámerne vyhladovala na smrť. Keby sa to nepodarilo, plánovala ju zabiť lopatou!
Viac>>

Vlčiaka v koterci utýrali hladom, umrel pri prevoze na veterinárnu kliniku!
Viac>>