Malý psík Psycho skočil medzi dievčatko a útočiaceho štrkáča. Had sa mu zahryzol do hlavy!

0

Bratislava/ Hueco Tanks 29. augusta (Útulkovo.sk) – Pudlíci nie sú veľkí, majú však odvážne srdce loveckých psov. Dokázal to psík s priam osudovým menom Psycho, ktorý skočil medzi malé dievčatko a útočiaceho štrkáča. Za svoje hrdinstvo draho zaplatil, had sa mu zahryzol priamo pod oko!

Vnučka Marthy Rodriguezovej, Maya Delorosová sa hrala so sestrou v texaskom mestečku Hueco Tanks. Práve vyrábali z blata koláče, keď si všimli hada. „Počula som zasyčanie a štrkot. Pozrela som sa dole a bol tam had,“ povedalo dievčatko televízii KCEN. „Bol už stočený a chystal sa zaútočiť,“ dodalo.

Kríženec pudlíka Psycho si to všimol tiež. V momente, keď štrkáč na dievča zaútočil, neváhal ani chvíľu a skočil mu do cesty. Jedovaté hadie zuby zasiahli psíka priamo pod oko. Aj Psycho mal napokon šťastný deň – jeho majiteľka, pani Rodriguezová, ho stihla doniesť k veterinárke dostatočne včas na to, aby mu pichla sérum proti jedu a zachránila mu život.

Zranenie na tvári psíka však vyzeralo príšerne. Doktorka Vicki Dashley pre televíziu uviedla, že sú predpoklady potlačiť opuch tváre a malo by sa podariť zachrániť Psychovi aj ohrozené oko.

Aj keď zranenie psíka bolí, jeho majiteľka je presvedčená, že keby bolo treba chrániť rodinu, urobil by to znova. „Ach bože, je to môj hrdina!“ povedala televízii, ktorá želá Psychovi skoré uzdravenie.

KCEN zároveň pripomenula, že podobný prípad sa stal v januári 2012 v Austrálii, kde psík menom River zachránil pred útokom hada dve malé dievčatká. Hoci bol po uhryznutí paralyzovaný jedom, napokon sa úplne uzdravil.

Útulkovo.sk
Foto: www.huffingtonpost.com