Polícia postupne objavuje bezhlavé psie telá. Zatiaľ ich našla päť!

2

Bratislava/Beroun 5. marca (Útulkovo.sk) – Kto masakruje psov v českom Beroune? Za posledných štrnásť mesiacov tam našli päť psích tiel bez hláv. Vo všetkých prípadoch boli rozpoltené telá psov nájdené v areáli alebo v priľahlých uliciach textilnej továrne. Prípad vyšetruje polícia.

Prvé telo, krátkosrstého kríženca, sa podľa portálu stredocesky-kraj.5plus2.cz našlo v januári minulého roku. Ďalších dvoch znetvorených psov našli v apríli. „Predposledné telo, ktoré bolo nájdené v januári, patrilo zrejme nemeckému ovčiakovi a posledný nález bol kostra. Vždy ide minimálne o stredne veľké plemená. Páchateľ podľa mňa chce, aby sa telá našli,“ uviedol pre český portál vedúci obvodného oddelenia berounskej polície Pavel Kincl.

beroun psy bez hlav1

Podľa znaleckého posudku bola hlava ovčiaka oddelená od tela v čase, keď už bol pes mŕtvy. Polícia sa pôvodne domnievala, že by sa mohlo jednať o psy z nelegálnych psích zápasov, toto však vylúčila. Zaujímavé je, že ani jeden z nájdených psov zatiaľ nikomu nechýbal.

Pri riešení tohto prípadu môže pomôcť aj verejnosť napríklad informáciou, komu psy patrili. „Doteraz sa neozval nikto, kto by postrádal svojho psa. Môžno ide o človeka, ktorý sa týmto spôsobom niekomu mstí, alebo je to dielo nejakej sekty a rituálneho obradu,“ uviedla policajná hovorkyňa Berouna Marcela Pučelíková.

V prípade, že sa dokáže, že ide o trestný čin týrania zvierat, páchateľovi hrozia až tri roky za mrežami.

Útulkovo.sk
Foto: Polície ČR

Súvisiace články:
Exemplárny trest! Za týranie psa dostala Češka väzenie natvrdo, je na úteku
Viac>>

Na českého šampióna zrejme zaútočil travič. Je v kritickom stave
Viac>>