Strážni anjeli potrebujú pomoc!

0

Zúfalstvo! Presne tak nazýva Občianske združenie Strážni anjeli v Žiari nad Hronom situáciu v útulku. Pri kapacite 25 psov sa ich momentálne v kotercoch nachádza viac ako 50!

Strážni anjeli majú už rok plný stav, ale podľa informácií, ktoré zverejnili na sociálnej sieti, momentálna situácia je zatiaľ najhoršia od času, kedy útulok prebrali. „Chceli sme zabrániť utrácaniu, prvé mesiace všetko fungovalo super, dostavali sme nové koterce, ku psíkom chodievalo viacero dobrovoľníkov, každý deň mali prechádzku a starostlivosť,“ spomínajú na svoje začiatky Strážni anjeli.

Zároveň pripomínajú, že dnes je to už minulosť. „Mali sme stále viac psov, policajti nám priniesli niekedy denne aj štyroch psov a okrem toho nám ich ešte aj ľudia z okolitých dedín prehadzovali cez plot do útulku,“ vysvetľujú s tým, že sa priebežne snažili zväčšovať kapacitu, dokupovali koterce, ale ani to nestačí.

„Kapacitu máme tak maximálne na 25 psov, v útulku sa ich ale nachádza vyše 50,“ spresňujú. Do útulku denne takmer nikto nepríde pomôcť, väčšinou je na všetky psy jeden človek. „Na venčenie tiež príde iba zopár ľudí, psy sa niekedy dostanú von len raz-dvakrát do týždňa,“ dodávajú Strážni anjeli. Šťastie majú tie, čo sú vo výbehoch, zvyšok je zavretý vo vnútri v kotercoch.

Záujemcov o adopciu je málo, oveľa menej ako psov, ktorých do útulku dovezú. „Najviac zo všetkého potrebujeme, aby sa pohli adopcie, ale tiež nám chýbajú dobrovoľníci,“ spresnili Strážni anjeli. „Ak by sa našli záujemcovia o psíkov z Čiech, sme ochotní psíkov doviezť do Brna,“ dodávajú.

Všetky psíky v útulku sú kastrované, samozrejme okrem šteniatok, tiež sú očkované a čipované. Denne spotrebujú 20 kg granúl. Veľké výdavky má útulok aj na veterinárne ošetrenia, preto ocení každú, materiálnu aj finančnú pomoc.

Útulkovo.sk

Pomôžte OZ Strážni anjeli:

Číslo účtu OZ Strážni anjeli: 2708927951/0200

Číslo účtu v tvare IBAN: SK71 0200 0000 0027 0892 7951
SWIFT: SUBASKBX