DOJÍMAVÝ PRÍBEH: Chudobný starček opatroval sučku a tri šteniatka

0

Očová 9. mája (Útulkovo.sk) – Príkladná starostlivosť! Hoci nemal dostatok peňazí ani pre seba, o svoju sučku a jej tri šteniatka sa príkladne staral. Ich kastrácia však bola nad jeho sily, preto potreboval pomoc.

Ako Útulkovo.sk informovala Silvia Čaňová zo Slobody zvierat, so starčekom sa dohodli, že sučku vykastrujú v Regionálnom centre Slobody zvierat (RC SZ) v Lučenci na ich náklady a vrátia mu ju spolu s jedným šteniatkom, psíkom. „Nakoniec boli všetky tri sučky,“ spresnila.

Sučku operovali v RC SZ Lučenec, jej tri šteniatka boli dočasne u inšpektorky Eriky Kněžskej a už sú v dočasnej opatere v Čechách. „Dokonca jedna je už adoptovaná,“ dodala Čaňová.

ocova2

„Robím tuto prácu už nejaký ten rok, ale také privítanie, aké sa ušlo tejto sučke, klobúk dolu pred majiteľom,“ vyzdvihla starčeka inšpektorka Erika Kněžská. Starký sučke po návrate z kastrácie krásne vypratal celú kuchyňu, zapol ohrievač, aby jej nebola zima, pripravil deku, a samozrejme ju uložil s láskou na ňu.

„Ostal s ňou, lebo chcela ísť s ním, keď sa ma zberal vyprevadiť. Aj tie ženičky okolo neho boli úžasné – pomáhajú mu s ňou, dokonca aj sused vypomáha s kŕmením,“ uzavrela inšpktorka.

ocova3

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: Sloboda zvierat