Našla domov: Nemecký špic Lajka

0

Lajka sa našla túlať v obci Vyhne, pri BS. Chvíľu pobudla v rodine, ktorá ju našla, no nemohli si ju nechať a tak sa ocitla v Túlavej labke. Je u nás, v jednom z depozitov, v salóniku pre psov a spoločnosť jej robia aj kocúrikovia Johan, Lišiak, Vojačik, mačiatko Nena a micka Lucinka. Riadna partia, všakže?

Lajka je jedno veľké srdce. Je to milá sučka, veľmi priateľská, rozkošná, počúvna. Vie prísť na zavolanie, je vnímavá. Lajka je neagresívna, neštekavá (popravde, ako je u nás, ešte som ju zaštekať nepočula).

Má rada iné zvieratá a miluje spoločnosť človeka. Je to sebavedomá sučka, ale k cudzím ľuďom ešte trochu nedôverčivá. Má krásnu huňatú srsť medvedíka, bystré oči špica a fľakaté nôžky anglického špringršpaniela. Je vhodná aj do rodiny s deťmi, aj k iným zvieratám, aj k starším ľuďom. Pekne chodí na vodítku, neťahá. Na prechádzke ju mávam aj navoľno, Lajka je poslušná a neuteká od človeka.

Minule sme ju pozorovali, ako sa hrá. Ukradla papierový letáčik, behala s ním po záhrade, hrala sa sama so sebou a stráááášne sa z toho tešila :o)))
Je vhodná do RD s prístupom dnu, či do bytu. Lajka je odčervená, očkovaná, čipovaná. Čaká na rodinku, na lásku domova… Ona vám ju svojim skackaním, zaľúbeným pohľadom a olizovaním rúk vráti 100-krát.

O zvieratku:

Meno: LAJKA
Vek: cca 10 mesiacov
Rasa: x nemecký špic, (nôžky fľakaté ako špringršpaniel
Pohlavie: fenka
Farba: bielo-čierna, huňatá
Veľkosť: menší vzrast, pod kolená – podobná výška ako ratlík viď foto.

O útulku: OZ Túlavá labka

OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvierat v Štiavnických vrchoch i keď niekedy pomoc siaha aj ďalej. Nedá sa pomôcť každému zvieraťu v núdzi, ale snažíme sa pomáhať, ako sa len dá v rámci našich možností. Viac>>