Nemecký ovčiak Maco – OZ Riško

0

Maco bol od mala využívaný ako pracovný pes, strážil veľký objekt a jeho spoločníkmi boli len striedajúci sa strážnici. Firma v ktorej strážil, objekt zrušila, Maca tam nechali a keďže bol celé dni sám, utiekol. Dostal sa k nám v zlom psychickom a fyzickom stave.

Maco si už našiel domov.

Teraz je už zdravý ale chýba mu jeho veľký pozemok ktorý strážil, najmä veľký výbeh a človek ktorý by mu hádzal aspoň kameň, pretože maco veľmi rád aportuje. Nie je dostatočne socializovaný, pozná iba stráženie a aportovanie. Nemá rád nadmerné hladkanie, maznanie alebo keď sa mu sladko prihovárate. Potrebuje skúseného, vyrovnaného a rázneho majiteľa. Odporúčam ho ako strážneho pracovného psa ale iba na miesto kde s ním bude vždy aj nejaký človek. Do rodiny s deťmi by mohol ísť jedine po prevýchove profesionálnym cvičiteľom, ak odborník potvrdí že je to možné.

Maco je ostrý strážny pes avšak svojho človeka rešpektuje. Nie je vhodný ako rodinný pes keďže nie je zvyknutý na hladkanie a maznanie. S inými psami po postupnom zoznámení vychádza dobre ale odporúčam len psov väčšieho vzrastu pretože malým by mohol nechtiac ublížiť, mačky neznáša, nie je vhodný k hospodárskym zvieratám. K deťom neodporúčam kvôli jeho veľkosti a hlavne nie je na deti zvyknutý. So staršími ľuďmi vychádza bez problémov.

O zvieratku:

Meno: Maco
Pohlavie: Pes
Rasa: Nemecký ovčiak
Veľkosť: 70cm, 40 kg
Vek: 4 roky
Farba: čierna s pálením, dlhosrstý

O útulku: Žilinský útulok

Sme mladé občianske zruženie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>