Psík dňa: Nelku si pán nesmel vziať do domova, našla novú rodinu

0

Bratislava 25. júna (Útulkovo.sk) – Nelka je jedným z mnohých psíkov, ktorých môžete nájsť v útulkoch. Ak rozmýšľate o zadovážení si chlpatého člena rodiny, zvážte aj možnosť adopcie psíka z útulku.

Každý deň jeden opustený psík a jeden príbeh. Vďaka práci ľuďom z Útulku v Trnave, mnohí z týchto psíkov majú už nový domov. Tento dobrovoľnícky foto seriál počas 7 dní prinesie 7 rôznych psíkov, zachytených ako „modelov“.

Projekt bol zorganizovaný fotografkou Sonia Reindeer v spolupráci s Útulkom Trnava a jeho chlpatými modelmi na podporu adopcie psíkov z útulkov. Chceme ľuďom priblížiť, že psíci z útulku sú veľmi milí, hraví a verní spoločníci, ktorí sa tešia z prítomnosti ľudí.

Druhým „Psíkom dňa“ je Nelka, ktorá sa do útulku dostala po tom, čo jej majiteľ odišiel do domova dôchodcov, kam si ju vziať nemohol. Lúčil sa s ňou so slzami v očiach a Nelka akoby vedela, že ho vidí posledný raz a dlho za ním pozerala z brány. Dnes už má novú rodinu.

O zvieratku:

Meno: NELKA
Pohlavie: fenka

O útulku:

Združenie na ochranu zvierat ZOZ bolo založené v roku 2001, je neziskové, apolitické, dobrovoľné zoskupenie ľudí sympatizujúcich s názorom práva na život bez krutosti všetkých živých tvorov. Prevádzkuje útulok pre opustené, túlavé a týrané zvieratá na území mesta Trnava a aktívne vystupuje za práva zvierat.

Fotograf + styling: Sonia Reindeer