Návštevníci skanzenu v Humennom uvidia na prehliadke králiky i exotické vtáctvo

0

Návštevníci humenského skanzenu si počas blížiaceho sa víkendu budú môcť pozrieť živé zvieratá počas piateho ročníka Podvihorlatskej chovateľskej výstavy.

Organizátori pre nich pripravili prehliadku hydiny, králikov, holubov, bažantov, prepelíc a exotického vtáctva vyše 20 ohlásených chovateľov z okolia.

„Prvý výstavný deň v skanzene je od 9.00 do 14.00 h venovaný predovšetkým školskej mládeži. Pre ostatných záujemcov je pripravený program počas soboty od 9.00 do 18.00 h a nedele v rovnakom čase ako v piatok,“ informovala Jana Fedičová z Vihorlatského múzea, ktoré podujatie organizuje v spolupráci s Oblastným výborom Slovenského zväzu chovateľov Vihorlat Humenné.

Ten podľa jej ďalších slov v súčasnosti pracuje s vyše 120 záujemcami, z ktorých takmer tretinu tvoria mladí chovatelia. „Snahou organizátorov podujatia je podporovať aktivity chovateľov a rozvíjať záujem mládeže o chovateľstvo a budovanie aktívneho vzťahu k životnému prostrediu, spoznávanie tradičnej dediny v autentickom prostredí skanzenu i zmysluplné napĺňanie voľnočasových aktivít,“ uzavrela.