Na Agrokomplexe sa zišli milovníci domácich i hospodárskych zvierat

0

Chovateľom a nadšencom chovu všetkých druhov domácich zvierat bola určená výstava, ktorá sa počas víkendu konala na Výstavisku Agrokomplex v Nitre. Štvrtý ročník podujatia s názvom Svet zvierat sa konal od 26. do 27. novembra.

V pavilónoch A a B ponúkla rôzne potreby a pomôcky, ktoré sú nutné pre chov domácich zvierat.

”V prvom pavilóne návštevníci nájdu výber toho najlepšieho príslušenstva a v druhom si budú môcť vychutnať aj zábavný a poučný sprievodný program. Rôznorodé zloženie vystavovateľov zaručí každému návštevníkovi odborné teoretické, ale aj praktické poradenstvo. Nepôjde len o rozhovory či diskusie, pripravené sú aj ukážky tréningov i práce so psími terapeutmi,” uviedol počas výstavy vedúci oddelenia marketingu a komunikácie Agrokomplexu-Výstavníctvo Nitra, š.p., Martin Lužbeťák.

Chovatelia psov, mačiek, akváriových rybičiek, exotických operencov, ale aj hospodárskych zvierat mali počas oboch dní výstavy k dispozícii ponuky najrôznejších doplnkov chovu a výživy. Výstava Svet zvierat okrem toho prinesie aj rôzne návody, tipy a príslušenstvo pre kompletnú starostlivosť o všetky druhy zvierat, ktoré sa dajú chovať v domácnostiach. ”Zatiaľ čo pavilón A bude zameraný skôr na prehliadku exotického vtáctva, spevavých kanárikov či akváriových rybiek, v pavilóne B budú prebiehať prednášky, prezentácie, workshopy aj súťaže. Majitelia psov spoznajú šport s názvom Agility, pri ktorom sa spája zábava a tréning pod dohľadom odborného trénera. Medzi účinné formy terapie určite patrí aj canisterapia a všetko o nej sa návštevníci dozvedia počas oboch dní výstavy,” povedal Lužbeťák.

Ako doplnil, Svet zvierat bol opäť spojený s Celoštátnou výstavou zvierat, na ktorej vlani Slovenský zväz chovateľov evidoval približne 4600 kusov prihlásených zvierat. Počas výstavy mali chovatelia možnosť odkúpiť prémiové jedince a obohatiť tak svoj chov o najlepšie samice či samce z rôznych druhov. ”Minulý rok mala výstavná plocha počas Sveta zvierat viac ako 4300 metrov štvorcových a celkový počet návštevníkov bol viac ako 7000. Štvrtý ročník výstavy má ambície ten posledný vo všetkom prekonať,” dodal Lužbeťák.

TASR
Ilustračné foto: TASR