Psík dňa: Miladka prestala svojho pána baviť, vyhodil ju na ulicu

0

Bratislava 28. júna (Útulkovo.sk) – Miladka bola vyhodená aj s pár nádormi, so špinavou a zanedbanou srsťou, ale čo je hlavné, po tom, čo verne slúžila.

Každý deň jeden opustený psík a jeden príbeh. Vďaka práci ľuďom z Útulku v Trnave, mnohí z týchto psíkov majú už nový domov. Tento dobrovoľnícky foto seriál počas 7 dní prinesie 7 rôznych psíkov, zachytených ako „modelov“.

Projekt bol zorganizovaný fotografkou Sonia Reindeer v spolupráci s Útulkom Trnava a jeho chlpatými modelmi na podporu adopcie psíkov z útulkov. Chceme ľuďom priblížiť, že psíci z útulku sú veľmi milí, hraví a verní spoločníci, ktorí sa tešia z prítomnosti ľudí.

Piatym „Psíkom dňa“ je Miladka, ktorá je jediná zo psíkov zapojených do projektu, ktorej sa ešte nepodaril nájsť nový domov. Je už niekoľkým starším psíkom, ktorý keď prestane baviť svojho majiteľa alebo si zadováži šteňa, vyhodí psíka na ulicu.

Jej vek sa nedá presne odhadnúť, ale v útulku rátajú, že má okolo 10 rokov. Hoci šance na adopciu má malé, možno práve pre ňu sa nájde človek s veľkým srdcom. Je to nekonfliktná fenka, pri fotení bola veľmi milá a ku každému z tímu sa túlila. Keď sme uvideli jej mohutnú stavbu tela, najprv sme sa jej báli, ale hneď, ako sme sa k nej priblížili, všetci sme si ju okamžite obľúbili a pri jej hladení sme pozabudli na fotenie.

O zvieratku:

Meno: Miladka
Pohlavie: fenka

O útulku:

Združenie na ochranu zvierat ZOZ bolo založené v roku 2001, je neziskové, apolitické, dobrovoľné zoskupenie ľudí sympatizujúcich s názorom práva na život bez krutosti všetkých živých tvorov. Prevádzkuje útulok pre opustené, túlavé a týrané zvieratá na území mesta Trnava a aktívne vystupuje za práva zvierat.

Fotograf + styling: Sonia Reindeer