Medo nesmie v noci štekať, za porušenie zákazu je pokuta 2800 eur

0

ZÁHREB – Pes Medo v severochorvátskej dedine Peroj štekal, tak ako všetky psy, ale teraz má kvôli tomu problém. Nahnevaná susedka si vymohla dočasný súdny zákaz, na základe ktorého musí Medo prestať v noci štekať. Ak nie, jeho majiteľ Anton Šimunovič bude musieť zaplatiť v prepočte približne 2800 eur.

Trojročný kríženec je teraz v čase od 20.00 h do 08.00 h zatvorený v stodole, namiesto toho, aby slobodne pobehoval. Medo je jediný pes v Chorvátsku, na ktorého sa vzťahuje súdny príkaz „neštekať“.

V podanej sťažnosti susedka uviedla, že Medo má nepriaznivý vplyv na jej zdravie tým, že stále šteká. Jeho majiteľ Šimunovič vyhlásil, že to nie je pravda.

Pes Medo

„Šteká normálne, ako každý iný pes,“ bránil svojho štvornohého priateľa majiteľ a vysvetlil: „Šteká, keď zbadá mačku, alebo keď na jeho teritórium prichádza niekto neznámy.“ Dedina Peroj sa nachádza vo vnútrozemí chorvátskeho polostrova Istria.

Medove problémy vyvolali obrovský záujem v sociálnych médiách v regióne. Na facebookovú stránku vytvorenú na podporu Meda sa dosiaľ pripojilo vyše 30.000 fanúšikov, a to odvtedy, čo sa prípad dostal tento rok už skôr do hlavných správ médií. Majitelia psov poslali stovky fotografií svojich domácich miláčikov, aby vyjadrili solidaritu. Do kampane sa zapojilo dokonca aj niekoľko mačiek.
Pes Medo

Súd v meste Pula na Istrii kauzu úplne neukončil a musí ešte vyhlásiť konečný verdikt, keďže susedka žiada aj odškodné vo výške 1400 eur. Zatiaľ sa k vývoju situácie nevyjadrila.

TASR
Foto: TASR/AP