Ľudia môžu cez kampaň podporiť výstavbu voliéry pre zranené zvieratá

0

Ornitológovia chcú vyzbierať peniaze na novú voliéru v záchrannej stanici Havran v Ratnovciach pri Piešťanoch.

Kampaň rozbehli prostredníctvom portálu Startlab. „Keďže kapacita stanice je obmedzená a nestačí pre veľké množstvo zvierat, ktoré sa tu ocitnú, rozhodli sme sa pomôcť,“ hovorí Lucia Deutschová z organizácie Ochrana dravcov na Slovensku.

V záchrannej stanici Havran sa za jeden rok vystrieda aj 300 zvierat. „So stanicou spolupracujeme už veľmi dlho a vieme, že zvieratá tu dostanú prvotriednu, profesionálnu starostlivosť. Neraz sme sem priviezli zraneného dravca či iný druh operenca, ktorého sa vďaka opatere podarilo vrátiť späť do prírody. V prípade vzácnych druhov je dôležitá záchrana každého jedinca,“ povedala Deutschová.

S otázkou, ako pomôcť zraneným zvieratám sa ornitológovia podľa Deutschovej stretávajú často. „Vždy je potrebné okamžite kontaktovať odborníka, ktorý odporučí vhodný postup. Veľakrát ľudia odnášajú zvieratá z miesta nálezu zbytočne. Ešte do Vianoc je možné pomôcť aj tak, že v rámci kampane, na adrese www.startlab.sk/voliera, prispejete akoukoľvek čiastkou na výstavbu novej voliéry,“ zhrnula.