Lillie z Polianky zbiera ocenenia

0

BRATISLAVA – Pavel si v roku 2010 adoptoval z bratislavského útulku Slobody zvierat na Poliankach pudlíčku. Šteniatko, ktoré si priniesol domov, pomenovali Lillie.

„Lillie prišla do našej rodiny ako malé, nesmelé šteniatko. Aj keď jej pôvod je neznámy, vypestovala si rešpekt o päť rokov staršieho Parson Russel Teriéra Eddieho, ktorý sa na rozdiel od nej narodil ako sa hovorí so zlatou lyžičkou v papuľke, teda s papiermi o pôvode,“ priblížil pán Pavel v liste, ktorý adresoval bratislavskej Slobode zvierat.

Ako dodal, obaja hafkáči sú pre rodinu rovnocenní a nezáleží na tom, odkiaľ prišli. „Každý je iný a spolu vytvárajú neskutočnú symbiózu. Lillie je veľmi vďačná, vidieť to z každej jej reakcie,“ dodal. „Dúfam, že to Eddie nebude čítať, ale Lillie útulkáčka je pre mňa super pes,“ zasmial sa.

lillie z polianky1

„Každému, kto rozmýšľa o psíkovi, by som odporučil pochodiť si miestne útulky a nájsť spriaznenú psiu dušu. Tá vďačnosť sa vám mnohonásobne vráti,“ zhodnotil.

„Keďže naša Lillie reprezentuje Slovensko aj na medzinárodných súťažiach v agility, a aj keď nie je čistokrvná s rodokmeňom, mala by mať vážené meno, a tak sme ju oficiálne nazvali LILLIE z POLIANKY,“ uzavrel šťastný majiteľ.

V roku 2013 sa so sučkou umiestnili na 3. mieste v kategórii small družstvá. IMCA 2013 sú MS agility krížencov.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat, archív pána Pavla