Zistili sme ako to bolo! Labradora v Krčave dobili na smrť traja chlapci za päť eur

91

Michalovce 11. februára (Útulkovo.sk) – Minulý týždeň sme priniesli informáciu o utýranom labradorovi v Krčave. Útulkovo.sk zistilo nové skutočnosti o tomto ohavnom čine. Psa vraj zabili traja chlapci, ktorým za to jeho majiteľka zaplatila päť eur!

Viac svetla do prípadu vnieslo Občianske združenie Centrum osvety chovateľov spoločenských zvierat v Michalovciach. Práve im volal 3. januára anonym, ktorý uviedol, že traja chlapci Peter S., Adam B. a Samo B. (Útulkovo.sk má k dispozícii celé mená) sa chválili v krčme, že im pani S. dala päť eur a svojho psa Denyho, aby ho niekde „spratali“ lebo ho už nechce.

Chlapci vraj v krčme tvrdili, že psa vzali do lesa, priviazali o strom a bili s palicou po hlave. Najprv mu rozbili oko, potom začal chrčať a triasť sa a oni ho bili ďalej, až kým nespadol na zem.

034

„Po týchto informáciách sme 5. januára išli na miesto, ktoré nám vysvetlil anonym a psíka sme tam našli. Boli sme to nahlásiť na polícii v Sobranciach,“ priblížila predsedníčka Občianskeho združenia Centrum osvety chovateľov spoločenských zvierat v Michalovciach Katarína Ruskovská.

Ako dodala, dobrovoľníci polícii navrhli, že psíka prevezú k ich veterinárovi do Michaloviec, ktorý urobí obhliadku psa, čo sa aj stalo. „Náš veterinár zistil, že psík má čip, kontaktné údaje majiteľky a volal sa Deny,“ dodala Ruskovská.

Veterinár mŕtveho psa vyšetril, urobil mu röntgeny a zistil, že mal rozbitú hlavu. Následne psíka poslal do Štátneho veterinárneho ústavu v Košiciach. Tam bolo zistené, že psík zomrel na následky poranení hlavy a krvácania do mozgu.

„Všetky tieto úkony hradilo naše občianske združenie, no doteraz čakáme na ďalšie riešenie prípadu,“ uzavrela Ruskovská. Prípad rieši polícia.

Útulkovo.sk
Foto: Občianske združenie Centrum osvety chovateľov spoločenských zvierat v Michalovciach

Súvisiace články:
Za utýranie labradora v Krčave hrozí páchateľovi väzenie
Viac>>