Psík dňa: Katju do útulku priniesli policajti

0

Bratislava 29. júna (Útulkovo.sk) – Katja v útulku veľmi trpela a následne z toho stresu ochorela.

Každý deň jeden opustený psík a jeden príbeh. Vďaka práci ľuďom z Útulku v Trnave, mnohí z týchto psíkov majú už nový domov. Tento dobrovoľnícky foto seriál počas 7 dní prinesie 7 rôznych psíkov, zachytených ako „modelov“.

Projekt bol zorganizovaný fotografkou Sonia Reindeer v spolupráci s Útulkom Trnava a jeho chlpatými modelmi na podporu adopcie psíkov z útulkov. Chceme ľuďom priblížiť, že psíci z útulku sú veľmi milí, hraví a verní spoločníci, ktorí sa tešia z prítomnosti ľudí.

Šiestym „Psíkom dňa“ je Katja, ktorú ako maličkú fenku do útulku priniesla mestská polícia. Katja v útulku veľmi trpela a následne z toho stresu ochorela. Týždeň nepapala, chodila na infúzie, až postupne začala mať apetít a vtedy ľudia pracujúci v útulku vedeli, že je už vyhraté.

Katja zabojovala a neskôr sa z nej stala aktívna a hravá fenka. Po absolvovaní sterilizácie bola adoptovaná do novej milujúcej rodiny. V útulkoch je veľa psíkov, majú podobný osud ako Katja a čakajú na adopciu.

O zvieratku:

Meno: KATJA
Pohlavie: fenka

O útulku:

Združenie na ochranu zvierat ZOZ bolo založené v roku 2001, je neziskové, apolitické, dobrovoľné zoskupenie ľudí sympatizujúcich s názorom práva na život bez krutosti všetkých živých tvorov. Prevádzkuje útulok pre opustené, túlavé a týrané zvieratá na území mesta Trnava a aktívne vystupuje za práva zvierat.

Fotograf + styling: Sonia Reindeer