Karanténna stanica v Trenčíne sa výstavbou novej budovy rozšíri o útulok pre psov

0

Karanténna stanica v Trenčíne sa rozšíri o útulok pre psov. Vyplýva to zo zmluvy o spolupráci medzi občianskym združením Trenčiansky útulok a mestom Trenčín, ktorú schválili poslanci mestského zastupiteľstva.

Podľa vedúceho útvaru interných služieb mesta Benjamína Lisáčka občianske združenie zainvestuje do výstavby novej budovy, ktorá bude slúžiť na karanténne umiestnenie odchytených psov, ich ošetrenie, administratívne činnosti a hygienické potreby zamestnancov.

„Novou budovou sa rozdelí karanténna stanica od útulkovej stanice a vzniknú nové koterce, čím sa kapacita zariadenia zvýši na asi 25 psov v závislosti od ich veľkosti,“ doplnil Lisáček.

Nová drevená budova bude podľa neho stáť na mestských pozemkoch, stavebníkom bude mesto a investorom občianske združenie Trenčiansky útulok. Po dostavaní sa budova stane majetkom mesta Trenčín, útulok i karanténnu stanicu bude naďalej prevádzkovať občianske združenie. Šéf útvaru interných služieb predpokladá, že nová budova by mohla začať slúžiť svojmu účelu už v lete tohto roka.

TASR