Inzerát o nadanom mačiatku vyvolal negatívne reakcie záchranárov

0

BRATISLAVA – Majiteľ Stano pobavil internet. Podarilo sa mu zverejniť inzerát, v ktorom chce darovať svoje mačiatko. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by neprezradil veci, ktorým je ťažké uveriť. Inzerent si zrejme neuvedomil, že také malé mačiatko na darovanie vhodné nie je.

Ako by ste reagovali na tento inzerát?
„Darujeme mačacieho (skoro) génia. Mačiatko ovláda základy programovania: HTML, CSS, Javascript. Je ideálne k programátorovi (môže vypomôcť, keď sa nebude stíhať s termínmi) alebo do programátorskej rodiny. Je to kocúrica stará asi tri týždne. Počúva na meno Mačiatkopoďsem,“ opisuje Stano svojho miláčika.

Pýtate sa, prečo by sa niekto chcel zbaviť takého úžasného IT pomocníka? Dôvod vás zaskočí. Nevedia ho naučiť skriptovací jazyk PHP. „Nejde nám do hlavy, kde sa vo výchove stala chyba,“ dodáva sklamaný majiteľ.

Programátor Stano v sebe nezaprel vášeň pre techniku ani pri konkrétnejšom popise zvieratka. Uviedol, že má štyri funkčné nohy, hlavu, chvost a chlpy. Na záver vtipného inzerátu dodal, že nový majiteľ nemusí byť programátor, stačí, aby sa o mačiatko staral.

Reakcie ochranárov mačiek nedali na seba dlho čakať.  „Trojtýždňové mačiatko nie je vôbec vhodné na darovanie.  Namiesto „kreativity“ pomôžu informácie o absolvovaní veteriny,“ upozornila predsedníčka OZ Mačky Zvolen Slavomíra Majorová. „Nakoľko ľudia mačky nekastrujú, nestarajú sa o ne, vyhadzujú ich, tieto všetky „dala ulica“ a hľadajú domov,“ dodala. Len na internetovej stránke OZ Mačky Zvolen nájdete niekoľko nechcených mačiek, ktoré potrebujú nový domov.

Na sociálnej sieti sa do Stana pustili aj ďalší. „Ja sa vôbec od smiechu nešúľam, útulky a karanténka sú plné nechcených mačiatok, čo keby ste pre zmenu, namiesto trápneho článku, spropagovali sterilizáciu a jej dôležitosť a znížili počet mačiatok, ktoré skončia na uliciach, alebo ako tréningový materiál pre poľovníkov,“ reagovala Rosie.

Podľa Alexandry Pavelkovej, ktorej rukami tiež prešla nejedna nechcená mačka ide v tom článku hlavne o recesiu.  „Narodeniu nechceného mačiatka treba predchádzat kastráciou, trojtýždňové mačiatko určite nie je vhodné na darovanie,“ uzavrela.