Henrymu zomrel majiteľ, zostal bez domova

0

Henry pochádza z dedinky Hontianske Tesáre. Mal domov a rodinu, celý svoj život prežil pri dome. V auguste mu však zomrel majiteľ a on bol od vtedy pri dome sám, kŕmili ho iba susedia. Už tam ďalej nemohol zostať a tak sa dostal do depozitu Túlavej labky.

Henry je priateľský a milý psík, ryšavý, chlpatý kríženec špica. Nie je agresívny, ale napríklad s deťmi sa potrebuje najskôr spoznať a získať dôveru.

Má jednu vlastnosť, že keď papá – naháňa si chvost a robí pri tom rámus, akoby mal pri miske neželaného votrelca. Doteraz nepoznal obojok, ani vôdzku, ale pekne si zvykol a prechádzky sa mu páčia.

henry2

So sučkami vychádza bez problémov, psíkov si niekedy vyberá. Je vhodný skôr do domu, bude z neho perfektný spoločník pre starších ľudí a určite aj postráži štekaním.

Henry je odčervený, čaká ho očkovanie, čipovanie a kastrácia. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a platí iba symbolický poplatok za veterinárne ošetrenie.

Kontakt: 0905 896 536, tulavalabka@gmail.com

henry1

O zvieratku:

Meno: HENRY
Vek: cca 6 rokov
Rasa: mix špic
Farba: ryšavý
Pohlavie: pes – kastrovaný
Veľkosť: menší stredný

henry

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>