Fredyho odporučil veterinár utratiť, boj o život však vyhral

0

Bratislava 5. júna (Útulkovo.sk) – Fredy sa dostal do útulku, keď ho niekto ako nechcené šteniatko prehodil cez plot. Po tom, čo bol objavený ležiac v tráve, mu veterinár dával minimálne šance na prežitie. Nad jeho drobným telíčkom totiž prevzala moc parvoviróza.

Fredy tam ležal, nevládny, bez akéhokoľvek pohybu… „Bol v takom zúboženom stave, že ho veterinár odporučil utratiť, aby sa už chudák netrápil,“ prezradila naňho jeho majiteľka Jana.

To však neprichádzalo do úvahy, a preto robil veterinár všetko, čo bolo v jeho silách. Na jedenkrát dostal 11 rôznych injekcii, ktoré mu mali ako-tak pomôcť zmobilizovať jeho imunitný systém.

Po tomto ležal Fredy bezvládne ešte štyri dni. Každých pár hodín mu bola podávaná voda a výživové doplnky cez injekčnú striekačku, a potom po prvýkrát zodvihol hlavičku. „Po dvoch týždňoch Fredy nabral síl a dokázal sa postaviť už aj na nohy, čo urobilo každému v útulku nesmiernu radosť,“ dodala.

Jana bola jeho hlavnou opatrovateľkou, a počas liečenia jej Fredy prirástol k srdcu, preto sa rozhodla pre jeho adopciu. „A tak som sa stala šťastným majiteľom tohto úžasného psa, ktorého by som nevymenila za nič na svete,“ uviedla pre Útulkovo.sk po tom, ako psíka prihlásila do tohtotročnej súťaže Naj útulkáč.

Útulkovo.sk
Foto: Útulkovo.sk